Po raz TRZYNASTY GRAMY BO PAMIĘTAMY!

W środę 10 kwietnia w Warszawie na boiskach Centrum Futbolu Warszawianka przy ulicy Merliniego 2 odbył się – XIII. MEMORIAŁ o. JÓZEFA JOŃCA SP – Turniej w Piłce Nożnej. Trzynasta edycja tej sportowej propozycji pamięci o ojcu Józefie Jońcu SP spotkała się tradycyjnie już z życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy i piłkarek. W ramach rozgrywek memoriałowych piłkarskie zmagania prowadzone były w trzech kategoriach wiekowych: grupa A – dziewczęta – szkoła podstawowa kl. V-VII, grupa B – chłopcy – szkoła podstawowa kl. IV-V, grupa C – chłopcy – szkoła podstawowa kl. VI-VIII.
W Turnieju uczestniczyło 151 zawodniczek i zawodników, z 19 warszawskich drużyn szkolnych z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 225; Szkoła Podstawowa nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi; Monnet International School; Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1; Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów; Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka; Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 100 STO; SND Służew; Międzynarodowa Europejska Szkoła Podstawowa w Warszawie; Społeczna Szkoła Podstawowa 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; Szkoła Podstawowa nr 401. Mecze trwały łącznie 310 minut i zdobyto w nich 101 bramek. Rozegrano 32 mecze.
Dodatkowo podczas XIII. Memoriału odbywał się quiz wiedzy o patronie tego turnieju, czyli o o. Józefie Jońcu SP. Zwycięzcą tej zabawy okazała się drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka.
Mamy nadzieję, że XIII. Memoriał ku pamięci ojca Józefa Jońca SP pozostanie w dobrej pamięci będąc tym samym zachętą do realizacji i udziału w kolejnej (przyszłorocznej) czternastej już edycji tego turnieju.
Turniej realizowany jest przy wsparciu dotacyjnym Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

KLASYFIKACJA TURNIEJOWA -> zobacz