nasi Ulmowie podróżują…

Od ponad 2 miesięcy fundacyjna wystawa pt.” RODZINA ULMÓW z MARKOWEJ – historia wypełniona dobrocią i Miłością”, wędruje po Polsce. Odwiedziła już kilkanaście miejsc, a w planach są kolejne. Piętnaście plansz z konkursowymi ilustracjami i informacjami o Błogosławionej Rodzinie z Markowej obecnie jest w Elblągu, a za niebawem pojawi się w Sochaczewie. Zgodnie ze swoim głównym celem wystawa ma przybliżyć jak najszerszemu gronu odbiorców historię tej wydawałoby się zwykłej podkarpackiej rodziny, która podjęła się niezwykłego i bardzo ryzykownego w czasie II wojny światowej czynu, jakim było ukrywanie Żydów w swoim domu, co przypłacili swoim życiem.
Jeśli gdzieś jeszcze są chętni (szkoły, domy kultury, parafie itp. placówki) do wyeksponowania na swoim terenie tej wystawy to serdecznie zapraszamy do kontaktu (biuro@fundacjabowarto.pl) i wypożyczenia od nas tej ekspozycji bo jesteśmy przekonani, że bardzo WARTO.
______________________________________________________________________
Organizatorem i twórcą WYSTAWY jest Fundacja BO WARTO, a sama ekspozycja to pokłosie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży o tym samym tytule, który objęty został znamienitymi patronatami Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Kazimierza Kardynała Nycza Metropolity Warszawskiego oraz Radia Warszawa, Radia dla Ciebie, Małego Gościa Niedzielnego i Gazety Siekierkowskiej. Konkurs był realizowany od marca do czerwca br. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ORLEN.